BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER, 11 - 17 MART 2024

Bu hafta vizyona giren filmler listesini sizler için derledik. UHA-UNİ Haber farkı ile kültür-sanat bülteni haberimiz.

BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER, 11 - 17 MART 2024

Hayali

Korku, Gerilim

Yönetmen: Jeff Wadlow

Oyuncular: DeWanda Wise, Tom Payne, Taegen Burns

Hayali, doğup, büyüdüğü eve geri dönen ve orada beklenmedik durumlarla karşılaşan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Genç bir kadın olan Jessica, yeni kocası Max ve iki kızıyla birlikte eski ebeveynlerinin evinde, büyük şehrin banliyölerinde rahat bir yaşam sürmeyi sabırsızlıkla beklemektedir. Eve gittiklerinde küçük kızı Alice, bodrumda Jessica'nın eski peluş oyuncak ayısı Chauncey'yi bulur. Oyuncak ayıya tuhaf bir bağlılık geliştiren Alice, çok geçmeden tuhaf davranmaya, hatta tehlikeli şeyler yapmaya başlar. Jessica ve Max ilk başta bunu açıklayamazlar. Ancak bir noktada Jessica, Chauncey'nin onun inandığı peluş oyuncak ayıdan çok daha fazlası olduğunu fark eder.

 

Hayatımız Roman 

Komedi

Yönetmen: Savaş Sancak

Oyuncular: Anıl Altan, Aslı Bekiroğlu, Anıl İlter

Film, polislerden kaçarken kendilerini bir Roman mahallesinde bulan Nihat ve Öykü'nün hikayesini konu ediyor. Peşlerindeki polisten kaçan Öykü ve Nihat’ın yolu bir tesadüf sonucu Roman mahallesine düşer. Suçsuz olduklarını kanıtlamaya çalışan Nihat ve Öykü, bir türlü kimseye kendilerini inandıramazlar. Mahallenin önde gelen abisi Veli, Öykü ve Nihat’a yardım eder ve onların suçsuz olduklarını ispatlar. Bu koşuşturma içerisinde Nihat ve Öykü arasında bir yakınlaşma başlar.

 

 Emanet

Aksiyon, Dram

Yönetmen: Ali İlhan

Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Tuvana Türkay, Turgay Tanülkü

Geçmişi sırlarla dolu olan bir adam ve ailesinin hayatına odaklanıyor. Orhan Usta, geçmişi sırlarla dolu olan bir adamdır. O, dağılmak üzere olan ailesiyle birlikte onlara ait olmayan bir emaneti korumaya çalışır. Her şeylerini kaybettikleri bu süreçte Orhan ve ailesi, birbirlerini yeniden bulur.

 

Süper Kahramnlar

Animasyon, Aile

Yönetmen: Wang Yunfei

Süper Kahramanlar: Sihirli Dünya, bilmediği sihirli bir dünyada kaybettiği altın asayı bulmaya çalışn Kwai Boo ve arkadaşlarının maceralarını konu ediyor. Kwai Boo, çılgın bir süper kahramandır. Bir gün yanlışlıkla boyutlar arası bir evrene giden Kwai Boo, bilmediği bu sihirli dünyada efsanevi Shu'nun altın asasını kaybeder. Bu durum üzerine Kwai Boo ve arkadaşları asayı bulmak için harekete geçer. Bu süreçte Süper Kahramanlar, geçmişte gömülü olup yavaş yavaş yüzeye çıkmaya başlayan sihirli ve çılgın bir hazine avının peşinde sürüklenir. Ne olursa olsun asayı bulup, ait olduğu müzeye iade etmek için mücadele eden Kwai Boo, asanın gücüyle kendi hazinesini keşfeder.

 

 

Geride Kalanlar

Komedi, Dram

Yönetmen: Alexander Payne

Oyuncular: Paul Giamatti, Da’vine Joy Randolph, Dominic Sessa

Noel zamanı okulda gidecek yeri olmayan öğrencilere nezaret eden bir öğretmenin hikayesini konu ediyor. Öğretmen Paul Hunham, kendini beğenmişliği ve katılığı nedeniyle öğrencileri, fakülte arkadaşları ve müdürü tarafından sevilmez. Noel zamanı gidecek tatil yeri olmadığı için Paul, eve gidemeyen öğrencilere nezaret etmek için okulda kalır. Ancak çok geçmeden öğrencilerin hepsi bir yerlere kaçınca Paul, sadece kötü davranışları nedeniyle sürekli atılmakla tehdit edilen zeki Angus'la başbaşa kalır. Onlara kendi oğlu yakın zamanda Vietnam'da kaybolan Afrikalı Amerikalı bir kadın olan baş aşçı Mary de eşlik eder. Üçü, New England'da iki hafta boyunca komik talihsizlikleri paylaşan beklenmedik bir Noel ailesi oluşturur.

 

Tetikçi

Aksiyon, Komedi

Yönetmen Pierre Morel

Oyuncular: John Cena, Alison Brie, Juan Pablo Raba

Emeklilik hayatından bunalmışken kendisini bir anda büyük bir maceranın içerisinde bulan eski bir askerin hikayesini konu ediyor. Özel kuvvetler askeri olan Mason, ordudan emekli olur. Ancak Mason, başladığı bu yeni hayatından pek memnun değildir. Sivil hayatı sıkıcı bulan Mason’a tam da bu sırada bir Güney Amerika ülkesinin devlet başkanıyla röportaj yapmaya gidecek ünlü gazeteci Claire’in güvenliğini sağlaması teklif edilir. Ancak onlar röportaj için gittiklerinde ülkede ayaklanma çıkar. Kendilerini bir anda beklenmedik bir durumun içerisinde bulan eski asker, gazeteci ve acımasız ülke lideri, hayatta kalmak için güçlerini birleştirmek zorundadır.

 

UHA Haber Merkezi - ÖZKAN KARACA

BELEDİYELER

EKONOMİ